Molex
Product No:
0533641070
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN HDR 10POS SMD TIN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.817
$0.817
10
$0.67735
$6.7735
100
$0.56468
$56.468
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Series | SlimStack 53364 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Obsolete |
| Height Above Board | 0.203" (5.15mm) |
| Base Product Number | 053364 |
| Number of Positions | 10 |
| Mated Stacking Heights | 6mm, 7mm |
| Contact Finish Thickness | - |