Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-12Y0R00U
Manufacturer:
Package:
1812
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 0 OHM JUMPER 3/4W 1812
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.494
$0.494
10
$0.35815
$3.5815
25
$0.26486
$6.6215
50
$0.19532
$9.766
100
$0.143355
$14.3355
250
$0.118408
$29.602
500
$0.097641
$48.8205
1000
$0.070632
$70.632
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-12 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Base Product Number | ERJ-12 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1812 |
| Temperature Coefficient | - |