Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GJ0R00C
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.114
$0.114
10
$0.1045
$1.045
25
$0.07258
$1.8145
50
$0.05643
$2.8215
100
$0.04028
$4.028
250
$0.031426
$7.8565
500
$0.024985
$12.4925
1000
$0.017727
$17.727
5000
$0.013699
$68.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ERJ-1GJ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | - |