Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX8737ETE+
Manufacturer:
Package:
16-TQFN (4x4)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DUAL LINEAR REGULATOR CONTROLLER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
198
$1.444
$285.912
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Type | Positive Adjustable |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Input | 4.75V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (4x4) |