Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT2247CB38-16.000M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 7 PF SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3515
$3.515
50
$0.31559
$15.7795
100
$0.280535
$28.0535
500
$0.266532
$133.266
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Suntsu Electronics, Inc. |
| Type | MHz Crystal |
| Series | SXT224 |
| Package | Bulk |
| Frequency | 16 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Product Status | Active |
| Load Capacitance | 7pF |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±25ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |